2 lékařské zprávy do Německa, ale v angličtině

  • 1.10.2014
Překlady lékařskými odborníky: překlady z oblasti lékařského marketingu, překlady vědeckých studií a v neposlední řadě, překlady lékařských zpráv lékaři.

Překlady lékařskými odborníky: překlady z oblasti lékařského marketingu, překlady vědeckých studií a v neposlední řadě, překlady lékařských zpráv lékaři.

V úterý jsme přijali od pana doktora jasný požadavek, ten zněl: přeložit lékařské zprávy z češtiny, do angličtiny lékařem – pro páteční vyšetření a zákrok v Německu. Od pana dotkora jsme dostali ve scanu 2 doklady: “Výměnný list – Poukaz k odbornému ošetření, ošetření, ústavnímu léčení” (zubní lékařka) a Zdravotní záznam, nebo-li “Lékařskou zprávu” z interní ambulance v Brně, o celkové délce 1,5 normované lékařské strany = 2700 úhozů (detail zprávy: Interní předoperační vyšetření).

AMBULANCE BRNO

Zprávu jsme přijali k překladu v odpoledních hodinách. Lékařská zprávu zhodnotila, jako možnou pro překlad a ve středu se zpráva začala překládat. Ještě týž den byla přeložena = 2 denní předstih. Lékařské zprávy: ambulantní, předoperační vyšetření, anamnézy, zprávy praktický lékařů, potvrzení.

Termíny pro dodání překladu lékařských zpráv v Brně a v ČR

Statisticky řešíme 80 – 90 % překladů práv vždy v předstihu, což zn. že lékař/lékařka uvádějí termín pro překlad zprávy, ale tento je právě ve valné většině případů předstižen. Překlad zpráv pro předoperační vyšetření v Německu, Británii, a jinde jsou i na žádost klientů dodávány dříve. V případě krátkých termínů a žádostí o překlad např.: do 24 hodin, nebo týž samý den, zůstává kapacita pro urgentní překlady lékařských zpráv.

Překládající lékařka Helena Schwarzová

NEJČASTĚJŠÍ JAZYKY PRO PŘEKLADY ZPRÁV

Nejčastější statistika pro překlad zpráv z hlediska jazykového: angličtina, ruština, němčina. Další méně časté jazyky v pořadí sestupném: polština, španělština, italština, a další jazyky (ukrajinština, rumunština, chorvatština – zejména v letních měsících po úrazech během dovolených). Délka časová pro překlad lékařských zpráv (obecně): 1 – 3 dny. Nejrychlejší dodání lékařských zpráv dle jazyků (sestupně): angličtina, španělština, ruština, polština, němčina.

Charakter dodání lékařských překladů

  • tým cca 15 lékařů pro kvalitní lékařskou práci
  • překlad v angličtině, slovenštině, němčině a dalších
  • krátké termíny dodání lékařských překladů
  • rychlá komunikace s lékařem

Žádáte-li překlad lékařské zprávy pro zemi: Německo – kontaktujte lékaře prosím ZDE.

Překlad lékařských zpráv do němčiny

 

Share Button
Zařazeno do témat: ,